22 maja odbyła się w Łodzi Konferencja Prawo do Przedsiębiorczości, organizowana przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, która jest elementem cyklu spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców. Celem tej inicjatywy, która na przestrzeni kilku tygodni jest realizowana w 20 miastach w Polsce, jest zaprezentowanie wprowadzonych w ostatnim czasie zmian w przepisach prawa regulujących zasady prowadzenia biznesu. Na dzisiejszym spotkaniu w hotelu Vienna House Andel’s przybliżono istotę takich regulacji, jak Konstytucja Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele rozwiązań, dzięki którym uruchamianie i prowadzenie własnego biznesu jest zdecydowanie przyjaźniejsze i prostsze.

Inicjatywa konferencyjna okazała się cenna wobec faktu, że nie tylko wielu przedsiębiorców nie wie o ułatwieniach, jakie wprowadzają nowe przepisy, ale nie wiedzą o tym często na przykład urzędnicy w ministerstwach, urzędach skarbowych czy administracji. Jednocześnie obserwuje się znaczy wzrost liczby zakładanych firm (ok. 200 tysięcy w latach 2013 – 2016), co dowodzi, że Polacy coraz chętniej chcą realizować swoje ambicje w biznesie.

Aktywnie uczestniczyliśmy w konferencji, a jako, że Finanse dla Firm czują się odpowiedzialne za przekazywanie partnerskim firmom wiedzy, planujemy cykl artykułów, w których przekażemy istotę prezentowanych na spotkaniu nowych regulacji prawnych. Tradycyjnie wszystko w myśl zasady wspierania Polskiego Przedsiębiorcy. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami opublikowanymi na stronie internetowej https://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl/materialy-do-pobrania/.