Przełom roku (ów) ? jest okazją do najrozmaitszych podsumowań. Ministerstwo RPiT podsumowało program, którego Finanse dla Firm są od początku orędownikiem i realizatorem – Polską Strefę Inwestycji. A ponieważ wszystko wskazuje na to, że wbrew fanom „czarnych łabędzi” (wiadomo o co chodzi, zły news to dobry news!) perspektywy dla polskiej gospodarki są lepsze niż dobre (nie zapeszajmy), to warto unaocznić publiczności biznesowej liczby chrakteryzujące program.

I dodajmy – tak jak cała pomoc publiczna to nie jest program dla wszystkich. To szansa dla firm, które na hasło „kryzys” mówią „wreszcie!” i ruszają do boju, by rozwinąć, zdobyć, rozszerzyć, przejąć, zainwestować itd. A wbrew pozorom jest takich firm sporo, o czym przekonaliśmy się prowadząc
w ramach naszego 20-lecia akcję „Tygrysy lubią Kryzysy”.

Nie będziemy się tu rozwodzić nad zaletami programu – ani czas, ani miejsce, ale przecież nie sposób nie pochwalić się, że wartość projektów, do realizacji których Finanse dla Firm w 2020 roku przyczyniły się, wynosi 505 mln zł! Jak na butikowej wielkości firmę doradczą to dobry wynik? Jeszcze tylko nowelizacja przepisów o PSI – słychać w MRPiT?