Wyjaśniając pytanie używamy dwóch pięknych i ważnych polskich słów. Pierwsze to „przedsiębiorca”. To ten, który przedsiębierze (od przedsiębrać, przedsięwziąć, czyli zamierzać działać, zdecydować się na wykonanie czegoś). I drugie – „doradzać”, czyli udzielać rad, doradzać, podpowiadać komuś, jak postępować w danej sprawie. Bliskie „odradzać” też jest formą doradzania.
Wspomniani przedsiębiorcy wiedzą, że procesy gospodarcze w otaczającym nas biznesowym świecie są coraz bardziej skomplikowane i dynamiczne. Szybko można zarobić, ale równie łatwo można stracić. W natłoku informacji trudno jest odróżnić prawdę od fałszu. Misją instytucji otoczenia biznesu – fiskusa, banków, urzędów nie jest dbanie o dobro przedsiębiorcy.
Mimo wyróżniającej polskich przedsiębiorców zaradności, inteligencji i odporności bywa, że nie sposób samemu ogarnąć wszystkich spraw. Zwłaszcza gdy mamy okazję do rozwoju przez inwestycje i innowacje. Jak teraz, gdy Polska ma swoje 5 minut.
Współpraca z doradcą powoduje większą efektywność i bezpieczeństwo przedsięwzięcia. Bo dobry doradca pomoże, doradzi, doświadczeniem się podzieli, ukoi, uroki odczyni. Finanse dla Firm mają 20 – letnią praktykę w doradztwie. Zapraszamy. „Wespół w zespół, wespół w zespół” – warto!