Nie tak dawno prezentowaliśmy budowy realizowane przez naszych Biznesowych Partnerów. Tam też awizowaliśmy kolejnych kilka inwestycji przygotowywanych przez firmy. Dziś z satysfakcją możemy stwierdzić, że mało sprzyjające warunki, w jakich przyszło dziś działać inwestorom, nie powstrzymały ich planów inwestycyjnych. Co łączy przedstawiane firmy? Po pierwsze są to polskie firmy rodzinne, po drugie wszystkie realizują inwestycje w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, po trzecie – wszystkie są Partnerami Biznesowymi Finansów dla Firm. Mamy zaszczyt współpracować od chwili planowania niżej prezentowanych inwestycji. A o to, jak nam się współpracuje, można spytać samych inwestorów. Nie trzeba dodawać, że firmy są laureatami Tygrysów Kryzysu 😊

Poniżej minireportaże z placów budów i informacja o przedmiocie działalności i inwestycji.

KABO s.c.

KABO s.c. Grzegorz Walczak, Jolanta Walczak, Kaja Walczak – Migalska z Pabianic jest rodzinną firmą, która od kilkunastu lat specjalizuje się w produkcji legowisk dla zwierząt. Należy do grupy wiodących producentów w Europie, a jej wyroby trafiają do odbiorców w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. KABO rozpoczyna właśnie budowę nowego zakładu produkcyjnego w podłódzkim Ksawerowie, gdzie obok ulokowały się bądź za chwilę rozpoczną inwestycje takie tuzy biznesu jak Miele Technika, Nippon Seiki, Suwary, Daikin. Uruchomienie fabryki pozwoli KABO na znaczne zwiększenie wolumenu produkcji i podbój kolejnych rynków.

FURNIMEB

FURNIMEB Zakład Stolarski Przemysław Biniek to działalność wywodząca się z tradycji rodzinnej. Firma realizuje indywidualne zamówienia na meble oraz elementy wyposażenia, kompleksowo wyposażając obiekty (hotelarskie, konferencyjne, restauracyjne).  Znakiem wyróżniającym jest znakomita jakość produktów, nowoczesny design i najwyższa trwałość oraz funkcjonalność. To efekt z zastosowania najlepszych tradycji i osiągnięć stolarskiego rzemiosła połączonych z zaawansowanymi technologiami informatycznymi w zakresie projektowania i produkcji mebli. Nowoczesny zakład pozwoli na uruchomienie zaawansowanych technologii produkcji, w planie jest też robo- i automatyzacja procesów oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii.

MEGSTYL

MEGSTYL Grzegorz Mularczyk specjalizuje się w produkcji prostych mebli twardych do samodzielnego montażu.  Rozwój firmy i rosnący asortyment mebli przekładający się na wzrost zarówno eksportu, jak i sprzedaży na rynek krajowy zachęciły właściciela do inwestycji w nowy zakład produkcyjny. Uruchomienie zakładu pozwoli na wdrożenie ciekawych rozwiązań technologicznych w zakresie produkcji oraz usprawni magazynowanie i logistyki zwłaszcza przygotowanie do ekspedycji zamówionych partii mebli.

POL-MET

POL-MET sp. z o.o. to przysłowiowy szewc, co bez butów chodzi 😊. Firma jest dostawcą usług budowalnych i producentem konstrukcji stalowych. POL-MET wyspecjalizował się w budowie hal stalowych, które realizuje na rzecz inwestorów w formule projektuj-buduj na terenie całego kraju. Rozbudowa istniejącego już zakładu produkcyjnego pozwoli na znaczne usprawnienie procesów technologicznych dzięki bardziej efektywnemu zorganizowaniu procesów magazynowania i produkcji, tym samym zapewni wzrost konkurencyjności, efektywności oraz zwiększenie obrotów.